JADE OTEL

 • Jade Otel  »  Tesis Bilgileri
 • Konaklama
  :
  Oda + Kahvaltı
 • Telefon-1
  :
  0 252 284 47 15
 • Faks
  :
  0 252 284 47 19
 • Mobil
  :
  0 542 521 70 16
 • Web
  :
  www.dalyanjadehotel.com
(1016) defa ziyaret edildi.

E-Mail Gönder

Aşağıdaki formu kullanarak firmaya e-mail gönderebilirsiniz.


Yorum Gönder

Aşağıdaki formu kullanarak firmaya yorum gönderebilirsiniz.

  Puan:
           
           

JADE OTEL

YEŞİM AYDIN ve eşi ÖMER AYDIN, yıllardır turizm işinde çalışmaktadırlar. Yeşim Hanım'ın hayali; mesleğinin bu olgunluk döneminde misafirlerini ağırlayabileceği küçük ve şirin bir otelin işletmeciliğiydi.

İşte bu hayalini gerçekleştirdiği "JADE OTEL"  Nisan 2010 tarihinden itibaren değerli misafirlerini ağırlamaktadır.

Jade Otel'de 2 si apart, toplam 12 sade ve şık oda mevcuttur. Bahçede ağaçlar ve yeşillikler içinde bir bar, kahvaltı alanı ve çocuklar-yetişkinler için 2 ayrı havuz bulunmaktadır.

Merkeze 10, Kanal yürüyüş yoluna 5 dakika yürüme mesafesindedir.

Firma İletişim Formu

Ad Soyad:
E-mail:
Telefon:
Detay Belirtiniz:
Güvenlik Kodu:

Odalarımız gayet sade döşenmiş, doğa manzaralıdır.Odalarımızda balkon, WC, Duş, Klima ve Safe mevcuttur.

Jade Otel oda+kahvaltı konsepti ile çalışmaktadır.

Ayrıca isteyen misafirlerimiz Ege Mutfağı'ndan zeytinyağlı ve yöresel yemeklerin tadına bakabilirler.

Firma İletişim Formu

Ad Soyad:
E-mail:
Telefon:
Detay Belirtiniz:
Güvenlik Kodu:

Gizli Cennet Dalyan
Dalyan Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı bir beldedir. Nüfusu 5 bin dolayındadır.

Çevresinde önemli turizm merkezleri bulunmaktadır. Fethiye,Marmaris ve Bodrum gibi.

Dalyan el değmemiş doğal güzellikleriyle, Ege denizinin, Akdeniz’le buluşup kaynaşmasına tanıklık eden,yüzlerce çeşit balık ve diğer deniz canlılarını içinde barındıran, dünyaca ünlü caretta carettaların yuvasıdır.

Dalyan deniz kenarında değildir ama hem denizi hem de gölleri vardır. Sazlıklara yuva kurmuş 180 çeşit kuş türü,değişik sünger çeşitleri,çok çeşitli kelebek ve bitki türleri gibi ekolojik bakımından da olağanüstü bir doğa harikasıdır.


İztuzu Plajı
İztuzu Plajı dünyada doğallığını koruyan ikinci plaj olma ünvanına sahip eşsiz güzellikte bir yerdir. Yarım ada şeklinde olup 5400 metre uzunluğundadır. Bir tarafı tatlı su diğer tarafı Akdeniz olan bu kumsalın bir benzeri olmadığı söylenmektedir. Plajın kumları altın sarısı ve incecik,denizi ise kristal berraklığındadır.

İztuzu Plajının üzerinde soyunma kabinleri dışında hiçbir yapılaşma bulunmaktadır. Ayrıca caretta carettalar bu plaja yumurta bıraktıkları için sahile kedi,köpek gibi evcil hayvanlar alınmamaktadır. İşaretli yerlere şemsiye yerleştirmek yasaktır.

İztuzu Plajına iki şekilde ulaşabilirsiniz. Dalyan’da kalkan taxi tekneleriyle sazlıkların arasından yapacağınız 35-40 dakikalık keyifli bir yolculuk ardından plaja ulaşırsınız. İkinci seçeneğiniz ise yine Dalyan’dan kalkan minibüsler bulunmaktadır. Biz birinci seçeneği öneriyoruz.  

Caretta Careta

Bu bölgeye caretta caretalar 96 milyon yıldır gelmektedirler. Caretta caretalar dünya denizlerini dolaşıyorlar, yosun ve balıkla besleniyorlar. 2-3 yılda bir yumurta yapıyorlar. Yumurtlama öncesi Mart ve Nisan aylarında erkek ve dişiler topluca Dalyan Deltası’na girmekteler. Bir dişi kaplumbağa bir seferde 100-170 arası yumurta bırakmaktadır. Caretta caretaların ağırlığı yaklaşık 200 kg dur.

Kaplumbağalar akşamın sekiziyle sabahın sekizi arasında ünlü İztuzu Plajına gelirler. Bu saatler arasında plaja girmek yasaktır.

Caretta caretaları izlemek isterseniz, özel izleme turları düzenlenmektedir. Detaylı bilgiyi bizlerden alabilirsiniz.


Çamur Banyosu
Çamur banyosu Köyceğiz Gölü’nün Dalyan Deltası ile birleştiği noktaya yakın bir yerde bulunmaktadır.

Dustin Hoffmann ve Sting’de 90’lı yıllarda Türkiye’ye geldiklerinde bu bölgemizi ve güzellik çamur banyosunu ziyaret etmiştir.

Bu bölgede doğal çamur oluşmaktadır. Vücuda sürülen çamurun kuruması sonucu teniniz geriliyor ve sıkılaşıyor. Çamur banyosunun ardından hemen sonra gene işletme içinde yer alan sıcak su kaynağına giriyorsunuz.

Bu doğal kaynağın romatizmaya, bel rahatsızlıklarına,siyatiğe iyi geldiği söyleniyor.
Dalyan’dan yapılan turlarda ilk durak bu güzellik çamurudur.


Kaya Mezarları ve Kaunus Antik Kenti
Kaunos antik kenti Dalyan’ın tam karşısında bulunmaktadır. Belgelenen tarihi kentin 2800 yıllık bir geçmişi olduğudur. Kaunos ticari açıdan önemli bir liman kentiydi.

Kaunos'a adını veren kimdir?

Yunan mitolojisine göre, tanrıların tanrısı Zeus, Menderes Nehri kıyısında Tanrıça Leto'yu hamile bırakmıştır. Tanrıça Leto'nun ikizleri olmuştur: Apollon ve Artemis. Apollon'un oğlu Miletos da yıllar sonra büyük babası ile büyükannesinin seviştiği yeri bulmuş ve orada Milet kentini kurmuştur. Ülkesi'ni genişletmiş ve Karya adını vermiştir.

Karya Kralı Miletos'un da ikizleri olmuştur. Erkeğe Kaunos, kıza Byblis adı verilmiştir. Büyüdüklerinde Byblis, erkek ikizine aşık olur. Bu aşk, kardeş sevgisinin çok ötesindedir. Kız kardeşinin yasak aşkına karşılık vermeyen Kaunos, yanına dostlarını alarak ülkesini terk eder. Güneye giden Kaunos, şimdi kendi adıyla anılan yerde yaşamaya karar verir.

Kaunos'un gidişine üzülen Byblis, o kadar çok gözyaşı döker ki, hala Dalyan'da akan ve Calbis adı verilen pınarlar, o gözyaşlarından oluşmuştur. Hasrete dayanamayacak hale gelen Byblis, sonunda kendini bir kayadan aşağı atarak canına kıyar.

Tarihçi Ovidius da kentin kuruluşunu bu efsaneye bağlı kalarak anlatmıştır.

Bu mitolojik efsane Anadolu'da günümüze kadar yaşamın bir parçası olarak varlığını sürdürmüştür. Anadolu'nun pek çok yerinde akrabalar arası aşklardan hala 'Kaunoş aşkı' diye söz edilmektedir.

Firma İletişim Formu

Ad Soyad:
E-mail:
Telefon:
Detay Belirtiniz:
Güvenlik Kodu:

Firma İletişim Formu

Ad Soyad:
E-mail:
Telefon:
Detay Belirtiniz:
Güvenlik Kodu:

Firma İletişim Formu

Ad Soyad:
E-mail:
Telefon:
Detay Belirtiniz:
Güvenlik Kodu:

ADRES:

Gülpınar Mah. Yılmazer Sk. No: 46 48840 DALYAN / TÜRKİYE


 

Firma İletişim Formu

Ad Soyad:
E-mail:
Telefon:
Detay Belirtiniz:
Güvenlik Kodu: